>
Haberler
Haberler

2011 Genel Kurulu


22 mart salı günü gerçekleştirilen Sıvılaştırılmış ve Sıkıştırılmış Doğal Gazcılar Derneği (SSDGD) 2011 yılı genel kurulu sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Eyüp Aratay yeniden seçildi.

YBaşkan Yardımcılığı’na Rıdvan Uçar’ın getirildiği Sıvılaştırılmış ve Sıkıştırılmış Doğal Gazcılar Derneği SSDGD’nin yönetim kurulu üyeliklerine de Aziz Camcı, Orçun Angın ve Gökhan Öztürk seçildi

3 Aralık 2009 da kurulan Sıvılaştırılmış ve Sıkıştırılmış Doğal Gazcılar Derneği SSDGD, daha sağlıklı ve yaşanabilir bir Türkiye için temiz, çok amaçlı ve çağdaş enerji kaynakları olan LNG ve CNG’nin kullanımını teşvik etmeyi, bu ürünlerin satışında aktif görev alan üyeler arasında iş birliği ve dayanışmayı arttırmayı amaçlıyor.

Yönetim Kurulu, yeni dönemde LNG kullanımının yaygınlaştırılmasını ve bu çerçevede mevzuat değişikliklerine ağırlık vermeyi hedefliyor. Tüm dünyada giderek artan LNG tüketimi uygulama şekillerinde de çeşitlenmeyi getiriyor. Yeni teknolojik gelişmeler paralelinde kojenerasyon, trijenerasyon, mikro kojenerasyon, merkezi LNG&CNG sistemi üzerinden bireysel tüketim uygulamaları ve LNG’nin ağır taşıtlarda kullanılabilmesi konularında Türkiye pazarında da önemli gelişmeler bekleniyor.

LNG&CNG FORUMU


Aralık 2009’da, İstanbul’da kurulan Sıvılaştırılmış ve Sıkıştırılmış Doğal Gazcılar Derneği'nin, 1. kuruluş yıl dönümü, 10 Aralık 2010 tarihinde Ankara Sheraton Otel'inde düzenlenen kokteyl ve yemekle kutlandı.

Yemek öncesi, 1. LNG&CNG Forumu olarak organize edilen toplantıda; EPDK Başkanı Hasan Köktaş, kurul üyeleri ve dernek şirket temsilcileri hazır bulundular. Dernek Başkanı Eyüp Aratay’ın konuşması ile başlayan toplantıda, artan global ısınmadan ve yaşanabilir bir gelecek için temiz bir kaynak olan doğal gazın öneminden bahsedilip, LNG&CNG pazarı ile ilgili bilgiler verilerek, mevzuata dair çeşitli öneriler paylaşıldı. Toplantı için hazırlanan LNG&CNG ürünleri tanıtım filmi, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Akşam kokteyl ile başlayan kutlama yemeğine, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı da katıldı. Dernek Başkanı Eyüp Aratay’ın konuşması ve Taner Yıldız’ın konuşmaları eşliğinde yenen yemek sonrası plaket töreni gerçekleştirildi.

Bildiri kitapçığı için tıklayınız.

Basın haberler için Tıklayın.
Copyright © 2017 LNG CNG | Tüm hakları saklıdır.